Atma

2015

Listen to the album

ATMA
Michal Urbaniak


Producer:  Ubx Records             Kod produktu:  UBX 1026LP

Pierwsze wydanie CD i cyfrowe w historii! "Atma" to jedna z kilku płyt nagranych przez Michała Urbaniaka w stylistyce jazz-rocka. Z pewnością zainteresuje fanów takich artystów, jak HERBIE HANCOCK, CHICK COREA, JEAN-LUC PONTY, MAHAVISHNU ORCHESTRA, GEORGE DUKE czy FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA.

Legendarny, pierwszy amerykański album Michała Urbaniaka po raz pierwszy dostępny na CD. „Atma” to nadzwyczajna fuzja nowoczesnego, elektronicznego jazzu, swingujących rytmów latynoskiej bossa novy oraz tradycyjnego polskiego folkloru, później samplowana przez takich gigantów hip-hopu, jak Beastie Boys, Common czy Madlib. Nic dziwnego, że Michał Urbaniak, wirtuoz skrzypiec i saksofonu, wraz z Urszulą Dudziak i znakomitym, zgranym zespołem, zdołał swoją muzyką przebić się na wyżyny europejskiej sceny jazzowej oraz zainteresować nią wytwórnie w USA. Ceny oryginalnego, od dawna niedostępnego winylowego longplaya z 1974 r. osiągają zawrotne ceny na aukcjach, dla wielu słuchaczy przez lata znakomita muzyka z „Atmy” pozostawała niedostępna i nieznana.

Edycja CD zawiera pierwotne grafiki z wydania LP, komplet utworów ze zremasterowanym dźwiękiem oraz obszerną książeczkę z rozbudowanym esejem i anegdotami związanymi z nagrywaniem płyty. Album polecamy zarówno miłośnikom elektrycznego jazzu i chwytliwych melodii, jak i DJ-om oraz producentom.

Tracklist: 
1. Mazurka
2. Largo
3. New York Batsa
4. Kama (Part II)
5. Atma – Today
6. Butterfly
7. Ilex
8. Kama (Part I)
9. Atma - Yesterday
10. Atma - Tomorrow